21. mai 2012
Artikkeldetaljer

NaMu i Hana menighet

Kategorier: | Forfatter: Arne Dag Kvamsøe | Opprettet: 05.08.2009 | Visninger: 1291

 

Hana menighetsråd og stab har det siste året jobbet med materiale knyttet til Naturlig menighetsutvikling.

 

Både i stab og menigfhetsråd har vi gått igjennom mye av boka:

"Fargelegg din verden med Naturlig menighetsutvikling"

undertittel: Å erfare alt det Gud har skapt deg til å være.

Menighetsrådet fikk i denne prosessen invitasjon til å være med på en nasjonal satsing på dette og besluttet å melde menigheten på. Satsingen innebærer blant annet 3 kurs i løpet av 1 1/2 år for en ledergruppe på 4-5 personer. Menigheten vil få veiledning underveis.

Det første som skjer i vår menighet er at 30 av menighetens faste kirkegjengere, som er med i en smågruppe(vidt definert) og som har en oppgave i menigheten vil få i oppdrag å svare på et spørreskjema og lese en liten pamflett.

Med utgangspunkt i svarene som bearbeides vil vi finne menighetens profil akkurat nå - den gir en indikator på hvilke områder av menighetsarbeidet som er svake og sterke akkurat nå. Så kan vi i neste omgang søke å styrke det som er svakt og øke kvaliteten på det området, noe som ofte fører til at også andre områder styrkes.

Vær med i bønn om at dette arbeidet skal føre til vekst i vår menighet- både i den enkelte og i form av nye mennesker som søker fellesskapet.  

Bookmark and Share

Tilbake


Uttalelse om privatliv  |  Betingelser for bruk
Opphavsrett (c) 2012 Hana menighet - din menighet